Relacja i Wyniki z Pogórzańskiego Biegu Niepodległości w Szerzynach – 22 lipca 2018

W niedzielę 22 lipca 2018 r. w Szerzynach w ramach Pogórzańskich Biegów Rodzinnych odbył się Pogórzański Bieg Niepodległości  zorganizowany przez LKS Burzyn.
Najpierw do rywalizacji przystąpiły dzieci, które walczyły w czterech kategoriach wiekowych na czterech dystansach. Na mecie wszystkie dzieci otrzymały
medale, natomiast pierwsze trójki poszczególnych kategorii, tak dziewczynek jak i chłopców, otrzymały nagrody rzeczowe.
W biegach dla dzieci na starcie stanęło ponad 70 zawodniczek i zawodników. Kiedy dzieci ukończyły swoją rywalizację na starcie stanęli dorośli, aby zmierzyć się ze specjalnie przygotowanym dla nich dystansem 8 km.
Trasa mimo, iż pagórkowata zgromadziła wielu sympatyków i sympatyczek biegania. Na mecie biegu zameldowało się 150 uczestników (Biegu oraz Nordic Walking). Trudności trasy wynagradzały piękne widoki Gminy Szerzyny oraz pasma Brzanki i Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego.
Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kmieć z Perły, druga na mecie była Patrycja Świerczek z Jadownik, a trzecia zameldowała się Anna Jasiak z Woli Rzędzińskiej Natomiast rywalizacje mężczyzn wygrał Arkadiusz Gubała z Gorlic, drugie miejsce zajął Witold Pyc z Kowalowej (KS Ryglice), a trzecim zawodnikiem był Mariusz Podgórinak z Tarnowa. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli zawody otrzymali pamiątkowy odlewany medal i posiłek regeneracyjny. Trzeba dodać, że biegi dla dzieci i dla dorosłych w ramach Pogórzańskich Biegów Rodzinnych były darmowe.

Galeria zdjęć dostępna na naszej stronie >>

Bieg 8 km – Wyniki

Nordic Walking – 8 km – Wyniki