Ponad 250 uczestników w Biegach Dionizyjskich w Gromniku.

W niedzielę 2 września 2018 r. w Gromniku w ramach Pogórzańskich Biegów Rodzinnych odbyły się BIEGI DIONIZYJSKIE zorganizowany przez LKS Burzyn.
Najpierw do rywalizacji przystąpiły dzieci, które walczyły w czterech kategoriach wiekowych na czterech dystansach. Na mecie wszystkie dzieci otrzymały
medale, natomiast pierwsze trójki poszczególnych kategorii, tak dziewczynek jak i chłopców, otrzymały nagrody rzeczowe.
W biegach dla dzieci na starcie stanęło ponad 80 zawodniczek i zawodników. Kiedy dzieci ukończyły swoją rywalizację na starcie stanęli dorośli, aby zmierzyć się ze specjalnie przygotowanym dla nich dystansem 5 km.
Trasa mimo, iż pagórkowata zgromadziła wielu sympatyków i sympatyczek biegania. Na mecie biegu zameldowało się 174 uczestników (Biegu oraz Nordic Walking). Trudności trasy wynagradzały piękne widoki Gminy Gromnik oraz pasma Brzanki i Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego.
Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kmieć z Perły, druga na mecie była Patrycja Świerczek z Jadownik, a trzecia zameldowała się Anna Jasiak z Woli Rzędzińskiej Natomiast rywalizacje mężczyzn wygrał Wojciech Pelczar z Dobieszyna, drugie miejsce zajął Przemysław Bień z Bistuszowej (KS Ryglice), a trzecim zawodnikiem był Rafał Sułkowski z Limanowej. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli zawody otrzymali pamiątkowy odlewany medal i posiłek regeneracyjny. Trzeba dodać, że biegi dla dzieci i dla dorosłych w ramach Pogórzańskich Biegów Rodzinnych były darmowe.