Relacja i Wyniki – Bieg Niepodległości: 100 dla Niepodległej  – Rzepiennik Strzyżewski

W niedzielę 23 września 2018 r. w Rzepienniku Strzyżewski w ramach Pogórzańskich Biegów Rodzinnych odbył się Bieg Niepodległości: 100 dla Niepodległej  zorganizowany przez LKS Burzyn.
Najpierw do rywalizacji przystąpiły dzieci, które walczyły w czterech kategoriach wiekowych na czterech dystansach. Na mecie wszystkie dzieci otrzymały
medale, natomiast pierwsze trójki poszczególnych kategorii, tak dziewczynek jak i chłopców, otrzymały nagrody rzeczowe.
W biegach dla dzieci na starcie stanęło ponad 70 zawodniczek i zawodników. Kiedy dzieci ukończyły swoją rywalizację na starcie stanęli dorośli, aby zmierzyć się ze specjalnie przygotowanym dla nich dystansem 6 km.
Trasa mimo, iż pagórkowata zgromadziła wielu sympatyków i sympatyczek biegania. Na mecie biegu zameldowało się 132 uczestników/czek (Biegu oraz Nordic Walking). Trudności trasy wynagradzały piękne widoki Gminy Szerzyny oraz pasma Brzanki i Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego.
Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Anna Jasiak z Woli Rzędzińskiej , druga na mecie była Beata Zaucha z Burzyna (LKS Burzyn), a trzecia zameldowała się Anna Wszołek z Rożnowic. Natomiast rywalizacje mężczyzn wygrał Mateusz Golonka z Gorlic, drugie miejsce zajął Marcin Górka z Krygu, a trzecim zawodnikiem był Bartłomiej Olbrych z Binarowej . Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli zawody otrzymali pamiątkowy odlewany medal i posiłek regeneracyjny. Trzeba dodać, że biegi dla dzieci i dla dorosłych w ramach Pogórzańskich Biegów Rodzinnych były darmowe.